YENİ YILDA İNGİLTERE VE İSVİÇRE’YE SEYAHAT ETMEK ÇOK KOLAY… HEPSİ PROFİLO AVM’DE!

YENİ YILDA İNGİLTERE VE İSVİÇRE’YE SEYAHAT ETMEK ÇOK KOLAY… HEPSİ PROFİLO AVM’DE!

MANCHESTER / SİNEMA

Manchester’daki Mayfield Depot Noel dönemine özel olarak düzenlediği “A Magical Christmas – Movie Experience” programı kapsamında, 16 Aralık’a dek keyifli komedi, aksiyon ve romantik komedilere ev sahipliği yapıyor. Film gösterimleri cuma, cumartesi ve pazar günleri yapılıyor. Gösterim programında ise “The Greatest Showman”, “Love Actually”, “Home Alone”, “The Holiday”, “Elf”, “Die Hard”, “The Polar Express” ve “Gremlins” gibi filmler yer alıyor.

magicalchristmasmovieexperience.com

mayfieldmanchester.co.uk

 

 

LIVERPOOL / EĞLENCE

Yılın son haftasını bir disko partisiyle renklendirmeyi kim istemez! Liverpool’da restoranı, barı ve konser alanıyla tam teşekküllü bir eğlence mekânı olan Camp and Furnace, 22 Aralık’ta müzik gruplarının ve DJ’lerin canlı performanslarıyla büyük bir parti veriyor. 70’ler ve 80’lerin disko çılgınlığını yeniden yaşamak isteyenler “ABBA Christmas Boogie” partisini kaçırmasın!

campandfurnace.com

 

 

LIVERPOOL / GÖSTERİ

Charles Dickens’ın romanı A Christmas Carol (Bir Noel Şarkısı) sahneye taşınıyor. 5 Aralık’ta Liverpool Filarmoni Salonu’nda sahnelenecek “The Muppet Christmas Carol”ın kadrosunda, Ebenezer Scrooge rolünde ünlü oyuncu Michael Caine yer alıyor. Gösterinin sürpriziyse, diğer rollerin Kurbağa Kermit ve Miss Piggy gibi Muppet Show’un sevimli kuklaları tarafından canlandırılması…

liverpoolphil.com/whats-on

 

 

LIVERPOOL / BEATLES GEZİSİ

Hiçbir Beatles hayranı, kapsamlı bir Liverpool gezisi yapmadan bu kentten ayrılamaz. John, Paul, George ve Ringo’nun zirveye uzanan yolculuklarını takip etmek için ilk durağınız Albert Dock’taki “The Beatles Story”: Beatles’ın öyküsünü hatıra eşyaları ve interaktif sunumlarla anlatan bu serginin ardından Lennon ve McCartney’nin çocukluklarının geçtiği Mendips ve 20 Forthlin Road’u ziyaret edebilir, 1961’de ilk konserlerini verdikleri The Cavern Club’da mola verebilirsiniz. Beatles maceranız geç saatlere dek sürerse kalacak yer için endişe etmeyin: Beatles’tan ilham alan Hard Days Night Hotel’de yerinizi ayırtın.

visitliverpool.com/things-to-do/thebeatles

 

 

BERN / EINSTEIN MÜZESİ

Nobel ödüllü  teorik fizikçi ve bilim insanı Albert Einstein’ın Bern’de, Kramgasse No. 49’daki apartmanın ikinci katındaki daire günümüzde Einstein Müzesi olarak hizmet veriyor. Einstein’ın üç yıl boyunca eşi Mileva Marić ile kiracısı olduğu ve “İzafiyet Teorisi”ni geliştirdiği bu daire, geçirdiği renovasyonla birlikte ailenin mütevazı yaşamının izlerini taşıyor. Ziyaretçileri “Samanyolu” illüstrasyonuyla karşılayan Einstein Haus Bern’in üçüncü katında Einstein’ın biyografisini ve çalışmalarını kapsayan sergiler bulunuyor.

einstein-bern.ch